FAQ – často kladené dotazy

 1. FAQ - Isaw ExtremeJaká je dodací lhůta v České republice a na Slovensko?
 2. Co je součástí prodejního balení?
 3. Jaké příslušenství je vhodné dokoupit?
 4. Lze ke kameře použít příslušenství jiných značek?
 5. Jakou velikost paměťové karty kamera podporuje?
 6. Jakou má kamera výdrž na baterie?
 7. Do jaké hloubky se s kamerou mohu bezpečně potápět?
 8. Je možné nahrávat zvuk ve vodotěsném obalu?
 9. Je možné kameru ovládat pod vodou?
 10. V jakém formátu se video zaznamenává?
 11. Dodává se s kamerou i software na úpravu videa?
 12. Má kamera ovládání v češtině?
 13. Jak funguje funkce Videotimelaps a pro jaké záběry je vhodná?
 14. Lze nastavit frekvenci snímání časosběrné fotografie?
 15. Jak se sníží kvalita zpomaleného snímku?
 16. Je možné ovládat kameru na dálku?

Jaká je dodací lhůta v České republice a na Slovensko?

V ČR obvykle dodáváme pomocí PPL do druhého dne. Dodání na Slovensko trvá obvykle 2-3 pracovní dny.

Co je součástí základního balení?

Obsah balení je následující:

Akční kamera ISAW Extreme

Vodotěsný obal

Polootevřená dvířka

Ochranný rám

90° boční třísměrný držák

Velký držák

Malý držák

Li-ion akumulátor

USB kabel

Zakřivený nalepovací držák

Rovný nalepovací držák (2x)

Šrouby

Náhradní 3M nálepka

Kryt na objektiv

Látkový obal

Nyní je součástí balení také čelenka a držák na trubku, toto příslušenství je pouze při uvedení kamery do ČR a SR a nelze ho nijak nárokovat, proto doporučujeme se obrátit na Vašeho prodejce, zda opravdu má produkt i s tímto příslušenstvím!

Součástí balení je také nástavec na stativ, díky kterému můžete kameru použít s veškerým běžným foto/video příslušenstvím od dalších výrobců.

Jaké příslušenství je vhodné dokoupit?

Vzhledem k bohaté základní výbavě naprostá většina uživatelů vystačí se standardním vybavením. Nicméně nabízíme i široké spektrum dalšího příslušenství. Velikou výhodou je fakt, že díky kompatibilitě většiny příslušenství s dalšími výrobci (například GoPro či AEE) a možnosti uchycení pomocí 1/4″ stativového závitu nejste ve výběru vhodného příslušenství nikterak omezováni.

Lze ke kameře použít příslušenství jiných značek?

Obrovskou výhodou ISAW je, že kamera je kompatibilní s příslušenstvím značek (například GoPro či AEE ). Výjimku tvoří příslušenství s nalepovacími držáky, kde není kompatibilita stoprocentní. Pro 100% jistotu se informujte u svého prodejce či distribuci kamer ISAW.

Jakou velikost paměťové karty kamera podporuje?

Kamera podporuje karty do velikosti až 64GB MicroSDXC. Ta ovšem může způsobovat problémy při čtení ve starších počítačích, tabletech a dalších zaříeních. Pokud si nejste jisti kompatibilitou Vašeho zařízení, doporučujeme zvolit karty do 32GB, MicroSDHC.

Ačkoliv na většinu funkcí postačují karty o rychlostní třídě Class6, některé funkce a rozlišení vyžadují karty třídy Class10, a to z důvodu vysokého datového toku při vysokém rozlišení a vyšší snímkové frekvenci (až 1080p 60FPS, 720p 120FPS).

Jakou má kamera výdrž na baterie?

Baterie vydrží až dvě hodiny nepřetržitého natáčení, v pohotovostním režimu déle. K vyšší výdrži napomáhá vypnutí WiFi a displeje. Doporučujeme také nastavení automatického vypnutí při delší nečinnosti. Pokud kamera nenatáčí, výdrž je samozřejmě delší.

Do jaké hloubky se s kamerou mohu bezpečně potápět?

Bezpečná hloubka je 60 m. Při natáčení v hloubkách doporučujeme nastavit Aqua mód. Kameru a veškeré její funkce je možné ovládat i ve vodotěsném obalu.

Je možné nahrávat zvuk ve vodotěsném obalu?

Ano, kamera v obalu nahrává zvuk, ale ten je samozřejmě tlumený. V případě nahrávek s důrazem na kvalitní zvukový záznam doporučujeme použití polootevřených dvířek (součást balení), které umožňují nahrávat kvalitně zvuk a zároveň chránit kameru. V případě použití těchto dvířek už není kamera vodotěsná.

Naopak při velkém hluku doporučujeme nahrávat s vodotěsným krytem (velice rychlá jízda automobilu, letadlo), utlumený zvuk je pak kvalitnější.

Je možné kameru ovládat pod vodou?

Díky vodotěsnému krytu je možné ovládat pod vodou veškerá nastavení kamery.

Pod vodou se nešíří signál WiFi, a ta tak nelze pod vodou použít.

V jakém formátu se video zaznamenává?

Kamera nahrává ve formátu MP4, v kodeku H.264, který je nejpoužívanějším kodekem pro vysoká rozlišení videí (BluRay, YouTube). Videa jsou uložena tak, aby při jejich nahrání na YouTube, Vimeo bylo dosaženo ideální kvality.

Dodává se s kamerou i software na úpravu videa?

Nedodává, stejně jako u převážné většiny ostatních výrobců, volba software je na uživateli. Existuje mnoho článků věnujících se tématu výběru těchto programu, ať už placených, či volně dostupných. Pro základní úpravy videa je možné využít Windows Movie Maker, který je zdarma dostupný v systémech Windows. Pro Mac OS je možné použít iMovie, který je rovněž zdarma součástí systému.

Má kamera ovládání v češtině?

Ne, ovládání je zatím pouze v angličtině. Kamera má velice jednoduché a intuitivní ovládání a zvládne ho opravdu každý. Ke kameře samozřejmě dostanete plnohodnotný český manuál.

Jak funguje funkce Videotimelaps a pro jaké záběry je vhodná?

Ačkoliv ostatní přístroje sbírají jednotlivé fotosnímky, ze kterých uživatel poté musí ve střihovém programu složitě vytvářet video, kamera ISAW Extreme ukládá přímo již finální časosběrné video a následná úprava ve střihovém programu tak není nutná. Snímání časosběrného videa lze nastavit v intervalech 1, 3, 5, 10, 30 a 60 sekund.

Lze nastavit frekvenci snímání časosběrné fotografie?

Ano. Lze snímat po 1, 3, 5, 10, 30 i 60 sekundách.

Jak se sníží kvalita zpomaleného snímku?

V režimu FULL HD můžete snímky zpomalit bez ztráty kvality 2x, v HD režimu až 4x, při režimu WVGA dokonce 8x. Veškeré toto zpomalení je bez absolutní ztráty kvality.
Pomocí speciálních střihových programů lze dosáhnout ještě většího zpomalení.

Je možné ovládat kameru na dálku?

Ano, pomocí aplikace na Android a iOS je možné spárovat kameru s Vaším telefonem nebo tabletem přes WiFi.